Tirana
overcast clouds
12 ° C
12 °
12 °
87 %
3.6kmh
90 %
Pre
12 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
20 °
E premte, 23 Prill, 2021
spot_img

Gazetari nxjerr SHIFRAT: Lulzim Basha ka shitur vetëm 76 KOPJE të librit, mos u çudisni kur të justifikojë 3 VILAT e shtrenjta me…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Lulzim Basha ka shitur vetëm 76 kopje të librit me 98 faqe dhe një çmim prej 1 mijë lekësh të reja”.

Kështu shprehet gazetari Bledi Mane, i cili pretendon se sipas të dhënave që disponon nga disa prej librarive më të mëdha në vend, Basha nuk ka shitur më shumë se 100 kopje.

Ai më tej ironizon duke thënë “mos u çudisni” nëse një ditë Basha justifikon tre vilat e shtrenjta në Tiranë me të ardhurat nga shitjet e librit.

Shkrimi i plotë i gazetarit Mane:

Rrumpallitet/ PRETENDON 1 MILIONË VOTA POR LIBRI IU SHIT VETËM 76 KOPJE!

***

I ka humbur të gjitha betejat elektorale 8 vitet e fundit, por pretendon të fitojë më 25 prill e të bëhet kryeministër. Për të joshur elektoratin, i kanë botuar edhe një libër me 98 faqe me çmimin 10 mijë lekë të vhetra natyrisht, ku evokon jetën e tij të thatë e pa nerv. Ka gati një muaj që ia kanë nxjerrë në treg ndërkohë unë sot kreva një vëzhgim në tre libraritë më të mëdha të kryeqytetit dhe ja inventari:

Libraria Adrion, libri i Lulzim Bashës, janë shitur 69 kopje.

Libraria Albania, libri i Lulzim Bashës, janë shitur deri tani 4 kopje.

Libraria TiranaBoooks, libri i Lulzim Bashës, janë shitur deri tani 3 kopje…

Mos u çudisni kur ta pyesin ndonjë ditë ku i gjete lekët që bleve 3 vilat e shtrenjta në Tiranë, do u thotë janë lekët e fituara nga shitja e librave!

P.s/ Pas këtij postimit tim, ka për të dalë qarkore e brendshme partie që gjithë militantët ta blejnë me detyrim librin.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

2 KOMENTET

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img