Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Gazetari me azil në Belgjikë flet për Sokol Olldashin. Fatos Mahmutaj: U vra, vrasësi u fsheh në një qytet të Shqipërisë së Mesme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sipas gazetarit gjithçka u la si aksident, vetëm që të mos tronditej familja.

“Në momentet e para të vdekjes mediat folën për praninë e një femre në makinën e të ndjerit Olldashi. Burime të ndryshme folën për dy femra të ndryshme: Një gazetare dhe një tjetër me lidhje të forta politike si majtas dhe djathtas. Pikërisht këtu, u gjet hallka që gjithçka të shitej si një aksident. Dmth, marrëveshja midis dy palëve politike ishte e tillë: E lëmë aksident për të mos krijuar probleme familjare. Unë personalisht (F.M.)nuk e vë dorën në zjarr, nëse ishte apo jo njëra nga dy femrat e përfolura në makinën e të ndjerit Olldashit, pasi jeta private e secilit është e shenjtë, por të paktën të pyetej si dëshmitare. “, shkruan Mahmutaj.

Fatos Mahmutaj është gazetari që mori menjëherë azil politik pas protestës së 21 janarit ku u vranë 4 persona. Mahmutaj asokohë ishte gazetar ABC Neës dhe u plagos në dorë gjatë raportimit nga terreni. Ai këmbënguli të raportonte se po gjuhej me armë kundër protestuesve në shesh. Pas kësaj Mahmutaj shkoi në Belgjikë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img