Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Gazetari mbështet Topallin: Është fatkeqësi që Shqipëria s’ka shkodranë që të marrin vendime. Të flasësh për Radovanin, si të flasësh për Mesin në Argjentinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5b5539a2169ff0b96434e3e1f81fd837

Gazetari i Shkodrës Simon Shkreli ka folur në “spotlight” lidhur me partinë që ka krijuar së fundmi Jozefina Topalli dhe perceptimi që kanë shkodranët për këtë lëvizje.

Ai tha se është fatkeqësi që në Shqipëri nuk ka një shkodran që të marrë vendime, ndërsa për Topallin tha se shkodranët janë optimistë dhe e kanë pritur mirë këtë projekt të saj.

Lidhur me profesor Lorenc Radovanin, Shkreli tha se të flasësh për të në Shokdër është si të flasësh për Leo Messin në Argjentinë.

Shkreli: Si perceptohet në Shkodër dalja e Topallit. Disa në Shkodër e njohin shumë mirë Toapllin dhe çfarë më ka lënë shije të mirë është përzgjedhja e disa personave, disa profesorë. Ajo që mua më ka pëlqyer është që më në fund në politikë do kemi njerëz me një përvojë të gjatë në jetën e tyre që të angazhohen për të mirën publike. Është fatkeqësi e madhe që në Shqipëri nuk kemi shkodranë në vendimarrje, dhe fatkeqësi e madhe që në parlament nuk kemi njerëz artistë si profesor Radovani. Në Shkodër kandidimi i Radovanit është si të flasësh për Mesin në Argjentinë. Topalli është një nga ato politikane femra që ka mbajtur përgjegjësi mbi shpatulla. Unë s’kam ndonjë interes të futem te Lëvizja për Ndryshim, se më lënë pa punë pastaj.

Më shumë

spot_img
spot_img