Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Gazetari i tha “etikën profesionale s’ma mësoni ju”, Rama i përgjigjet me shprehjen italiane: Në buzët e të marrëve zgërdhija është me bollëk

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë ditën e sotme, ku ka pasur edhe një përplasje me gazetarin Klevis Muka.

Gazetari e ka pyetur se përse flet për drejtësinë, kurUlsi Manja, i akuzuar si i implikuar në dosjen 184 nuk ndodhet para drejtësisë, por i ngritur në detyrë.

Rama pyetjen e ka quajtur pa etikë dhe gazetarit ia ka kthyer përgjigjen me shprehjen e gjyshes së tij në italisht.

Gazetari: Sa e moralshme është sipas jush që t’i bëni moral drejtësisë, kur në krahun tuaj të majtë, keni Ulsi Manjën i akuzuar si implikuar në dosjen 184, ku i premton favore ish-drejtorit të Dibrës? Sot Manja është ngritur në detyrë dhe nuk ndodhet para asnjë lloj institucioni?

Rama: Pse qesh. Bëre një lloj diskursi që është jashtë etikës profesionale. Pse qesh kur reciton këtu?

Gazetari: Etikën profesionale nuk mund të ma tregoni ju. Në pikturë mësohet etika profesionale më shumë se në gazetari

Rama i përgjigjet në italisht: Në buzët e të marrëve zgërdhia është me bollëk.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img