Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gazetari i nxjerr ‘të palarat’ Albin Kurtit: Nuk shkon te mediat që e kritikojnë, por shkon te oligarkët, viktima e parë e tij ishte Baton Haxhiu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dbb2c2528a003ce593fbe7390bdcd86d

Gazetari kosovar Berat Buzhala, teksa ka komentuar në “Open” aktualitetin politik në Kosovë dhe zgjedhjet e ardhshme parlamentare, ka shprehur dëshirën që Albin Kurti të marrë shumicën e mandateve dhe të qeverisë i vetëm.

Mirëpo nuk kanë munguar notat kritike ndaj kreut të Vetëvendosjes, pasi Buzhala tha se Kurti nuk bën çfarë thotë, duke iu referuar shumë rasteve që ai shan oligarkët dhe shkon në mediat që zotërohen prej tyre.

Buzhala: Kurti nuk shkon në mediat që e kritikojnë, dhe në mediat e oligarkëve del e promovon veten e tij, favorizon oligarkët. Nuk i bën gjërat, nuk i ka veprat ku i ka fjalët. Kurti ka pasur qasje tjetër kur ka qenë në opozitë. Nëse e nis luftën me ta, pse shkon e bëhesh me ta. Pse vazhdon merr pjesë në mediat e tyre kur më herët i shpalle luftë. Viktima e parë e Kurtit ishte Baton Haxhiu, që nuk është oligark. Ai nuk shkonte në studio kur ishte Baton Haxhiu. Pra ti e paske problemin e Batonin jo me punëdhënësin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img