Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gazetari i nxjerr Fatmir Mediut pasaportën me mbiemër fals: Mund t’i shpëtojë drejtësisë po të përdorë këtë dokument që e mbante kur kërkohej në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme SPAK njoftoi se ka prova të reja lidhur me çështjen e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe mbetën të plagosur shumë të tjerë, ndaj do rihapet dosja.

Asokohe Fatmir Mediu ishte ministër i Mrojtjes, ndërsa sot familja e një prej viktimave kërkon drejtësi, me shpresën se ajo do të veprojë duke qenë se Mediu është pa mandat deputeti.

Në rrjete sociale gazetari Mero Baze ka publikuar pasaportën e Fatmir Mediut, me mbiemër fals, siç shihet është Mehdihoxha. Me ironi Baze thotë se ai mund t’i shpëtojë drejtësisë po të ëprdorë këtë pasaportë që përdortë kur ishte në kërkim në Itali.

Screenshot 18 2

Ndërkohë Mero Baze ka publikuar dhe një pjesë libri nga tregimet e gazetarit Woodi, kur intervistoi Fatmir Mediun dhe e pyeti lidhur me kontratën e municioneve që dërgoheshin në Afganistan, për ushtrinë amerikane.

“Ja si eshte konfliktuar Mediu me gazetarin e New York Times duke i sekuestruar kaseten, pasi ai e pyeti per aferen e fishekëve kinezë”, Shkruan Baze në Facebook.  

182744094 2561295407510682 4967930645792600331 n

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img