Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Gazetari i njohur thotë se Basha duhet të largohet, tregon dy emrat që duhet ta zëvendësojnë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Berat Buzhala komenton zhvillimet e fundit në Shqipëri pas humbjes së zgjedhjeve nga opozita.

Në një koment në rrjetet sociale, ai shprehet se Lulzim Basha duhet të largohet. Vendin e Bashës, sipas gazetarit, mund ta zënë dy emra të njohur. Njëri është deputeti demokrat Agron Shehaj dhe gazetari kritik me qeverinë, Armand Shkullaku.

“Sa i përket opozitës në Shqipëri: Pas tetë vitesh dështimi për t’i rikthyer në pushtet Lulëzim Basha do të duhej me u largu prej kreut të Partisë Demokratike. Nuk ka kuptim që ai të vazhdojë edhe me tutje. Paramendojeni me humbe prape pas kater vitesh? Kjo do te ishte pastaj qesharake.

 Ne krye te partise duhet te vije dikush, mbi te cilin nuk ka dyshime qe i ka lidhjet e njejta ekonomike me ato qe i ka Rama. Dikush qe nuk intimidohet prej Rames ne asnje rrafsh. Dikush qe pervec veriut e shtrine influencen edhe ne Shqiperine e mesme dhe ne Shqiperine e jugut. Ne mendjen time jane dy persona qe kishin mujte me i realizu keto objektiva: Agron Shehu dhe Armand Shkullaku. Secili prej tyre dyve do te kishte qene nje zgjidhje perfekte per PD-në”, shprehet Buzhala.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img