Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Gazetari i kthehet keq Mihal Kokëdhimës: Ke surrat dhe bën të prekurin o legen! Na turpërove në sy të botës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9eb9a058f0547deba502a4266280d908

Ditën e sotme në një emision të Top Channel u transmetua intervista e Mihal Kokëdhimës, pronarit që u përlesh me familjen spanjolle në ish-restorantin e tij.

Sot Kokëdhima u shfaq para shqiptarëve me lot në sy, pa asnjë shenjë pendese për ngjarjen horror që bëri xhiron e botës. Ai u shfaq në rolin e viktimës.

Por gazetari nga Vlora Enrik Mehmeti, duket se nuk ndikohet nga lotët e Mihalit. Në një reagim në Facebook ai i kthehet keq, duke thënë se turpëroi Shqipërinë në sytë e botës.

Mehmeti tregon edhe një episod që e ka përjetuar personalisht, lidhur me atë ngjarje të shëmtuar.

“Mihal Kokdhima sot u përlot në një intervist duke u shprehur se ishte i shkatërruar dhe i prekur nga ngjarja e vitit të kaluar . Mu kujtua nje episod Në muajin Shkurt ,ne Hollande ku u takuam me nje grup miqsh dhe nje prej tyre i cili eshte pjese e politikes Hollandeze me tregoi videon e Mihalit duke u shprehur se kjo gje krijon pershtypjen se ne shqiperi po nuk e hengre ushqimin mund te ndodhi si kete rast.I shpjegova se Shqiptaret jane nje popull mikprites dhe rasti i këtij tipit eshte sporadik duke na çuditur dhe vetë ne shqiptarëve.Këtë na bëre o legen ,na turpërove në sy të botës ….Ke surrat dhe bën të prekurin…” shkruan Mehmeti në rrjetet sociale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img