Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Enj
13 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
18 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Gazetari i kërkon ndjesë publike Elton Dedës: U nxitova (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32e864e6984505e43da93e23e5e41125

Ditën e djeshme, thirrja e fortë e këngëtarit Elton Deda për politikanët bëri xhiron e rrjetit.

 

‘Hajduti thërret “kapeni hajdutin”!! Ska shanse or shok! Na lini të jetojme!!!! S’ka shanse po ju themi!!! Shijoni dhe për pak lekët që u vodhet shqiptarëve! Kaq!’, shkruante me nota revolte kantautori.

Mirëpo, ky mesazh nuk u kuptua drejt nga të gjithë.

Gazetari Bledian Koka e futi në rradhët e rilindasve Elton Dedën duke shkruar se ky i fundit shkruante kështu nisur nga fakti që është shpërblyer me postin e drejtorit të RTSH.

Në fakt një gjë e tillë ishte tërësisht e pavërtetë dhe nuk vonoi shumë përgjigja e Elton Dedës.

‘1- Une nuk punoj fare ne tvsh ( Rtsh dmth)

2- Une nuk jam drejtor artistik ne Rtsh.

3- statusi im eshte drejtuar gjithe hajduteve dhe jo vetem atyre te Bledit. Te gjitheve pa perjashtim qe e kane lene ket vend keshtu si eshte’, sqaroi kantautori ndërsa duket se Bledian Koka ka reflektuar pas kësaj dhe i kërkon ndjesë.

ÇFARË SHKRUAN BLEDIAN KOKA:

Ndjese Elton Deda!

U nxitova per 2 gjera: e para informacioni i pasakte. Konfondova drejtorin artistik te Festivalit me ate te RTSH. E dyta, deshira ime qe ti patjeter te angazhohesh ne anen e drejte te historise kur vendi kercenohet ne radhe ta pare nga pushteti absolut i nje njeriu. Ndjese per te dyja. Nuk ke pse te jesh hero. Me pelqen muzika jote, sidomos ajo e viteve ’90…

p.s…doren shpresoj ta japim prap, nen shoqerine e Jul Dedes

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img