Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Gazetari i huaj infiltron mafian shqiptare, interviston vrasësin me pagesë: Falenderoni atë që ju ka sjellë, se për mua…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mafia shqiptare do të jetë në qendër të serisë së dokumentarit të njohur “Clandestino” nga gazetari spanjoll David Beriain.

 

Detaje të reja janë zbuluar nga dokumentari që do të transmetohet së shpejti në rrjetin spanjoll DMAX.

“Shqipëria: Madia dhe Hakmarrje”, quhet seria për organizatat mafioze në Shqipëri, disa prej të cilave gazetari i ka infiltruar duke siguruar dëshmi tronditëse.

Dokumentari fokusohet te rruga e drogës që prodhohet në Shqipëri dhe më pas transportohet drejt Italisë. Gazetari realizon edhe një nga intervistat më të rrezikshme të jetës së tij; një person në arrati, i kërcënuar me vdekje, i cili bën atë që di të bëjë më mirë: të vrasë.

Intervista mbyllet me një fjali drithëruese: Falenderoni atë që ju ka sjellë, se të ishte për mua do t’ju kisha vrarë të gjithëve tani. /Newsbomb.al

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img