Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Gazetari i flet për lidhjet e PD me kriminelët, Basha hesht dhe nuk reagon

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Opozitës, Lulzim Basha ndodhet i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në Ora News, për të diskutuar kryesisht për procesin e dekriminalizimit në vend.

Pasi Basha ka mbaruar me akuzat e tij ndaj disa përfaqësuesve të Partisë Socialiste, lidhur me të kaluarën e tyre kriminale, drejtuesi i emisionit, Ylli Rakipi, i ka kujtuar kreut të PD-së, lidhjet që sipas tij kjo parti ka patur me persona me rekode kriminale gjatë kohës që drejtohej nga ish-kryetari Sali Berisha.

“Gjithsesi zoti Basha, kur unë kam qenë pranë PD-së nuk është se këta (kriminelët) kanë munguar te kjo parti. Ata kanë qenë aty, palë të treta, pavarësisht se nuk kanë arritur dot të hynë në Parlament”, i është drejtuar Rakipi-Bashës.

Më pas gazetari ka kaluar në pyetjen tjetër, ndërsa keu i PD-së, Basha nuk ka reaguar për këtë pretendim të Rakipit duke qendruar në heshtje.

Më shumë

spot_img