Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Gazetari e zbulon për herë të parë: Kjo është fjala e fundit që Azem Hajdari i tha Fatmir Haklajt para se të vritej

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ec7871155530b4ff87a5fec48d80e290

Gazetari Ferdinand Dervishi ka folur për vrasjen ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem Hajdari, duke zbuluar për herë të parë se cila ishte fjala e fundit që Hajdari i tha Fatmir Haklajt para se të vritej nga ky i fundit.

“U takuam edhe një herë”, kjo ishte fjala e fundit e Azem Hajdarit kur u takua me Fatmir Haklajn në 12 shtator 1998, thotë gazetari.

Në momentin që ndodhi vrasja, Fatmir Haklaj ishte i shoqëruar nga Jaho Mulosmani dhe Naim Çangu, ndërsa Hajdari doli nga selia e PD-së në Tiranë me 2 truprojat e tij, Besim Çera dhe Zenel Neza.

Fatmir Haklaj tashmë nuk jeton më, ashtu si truproja Besim Çera, ndërsa Jaho Mulosmani është i dënuar me burgim të përjetshëm, ashtu si edhe ish-truproja i Sali Berishës Izet Haxhia, që dyshohet se ka nxjerrë në pritë Azem Hajdarin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img