Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Gazetari denoncon: Faqa e Qendrës Kombëtare të Biznesit nuk punon, prej ditësh nuk hap asgjë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Klodian Tomorri, gazetar i njohur i Ekonomisë, denoncon mosfunksionimin e Qendrës Kombëtare të Biznesit. Ai thotë se prej ditësh faqa zyrtare në web ku mund të kërkoje dhe gjeje të dhëna për çdo subjekt të regjistruar, nuk punon.

“Faqen web te QKB-se e beri USAID-i ne vitin 2007. Per 15 vjet faqja nuk pati nje dite te vetme defekt. Pse? Sepse USAID-i nuk vjedh me tenderat. 

Tani faqen e kane marre ne dore keta hajdutet e AKSHI-it. Ka nje muaj rresht faqja e QKB-se qe nuk punon. Nuk hap dot asgje.

Se kush eshte kompania qe miremban faqen nuk e di askush se AKSHI i ka tenderat sekret. Se kur do te rregullohet faqja, prape nuk e di askush. Hajdutllek i nivelit ordiner”, shkruan Tomorri.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img