Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Gazetari bën deklaratën e PAPRITUR: Bashës i intereson të jetë numri dy, sepse përfiton nga tepsia e Ramës, ka pjesën e vetë aty

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Ylli Rakipi është pyetur nga kolegu i tij Arjan Çani, se pse Edi Rama e do me kaq ngulm pushtetin, duke thënë se ka interesat e tij, që nuk janë vetëm për të mirën e popullit.

Lidhur me rikonfirmimin e Bashës në krye të PD, Rakipi tha të njejtën gjë, që ai e do siç e do Rama pushtetin, pasi duke qenë numri dy, pra shefi i opozitës, përfiton nga pushteti.

Ylli Rakipi tha se në tepsinë e Ramës, Basha ka pjesën e tij.

Çani: Pse e do kaq shumë Rama mandatin e tretë dhe për çfarë e do?

Rakipi: E do me aq ngulm sa e kërkoi, fakti që e ëkrkoi ashtu, kuptohet për çfarë e do, ka interesat e tij.

Çani: Po Basha pse e kërkon dhe e do me kaq ngulm të jetë numri dy?

Rakipi: Po sepse nuk është gjë e vogël të jesh numri dy, edhe pse nuk ke poste qeveritare apo pushtet, përfiton nga pushteti. Basha përfiton nga tepsia e pushtetit, i intereson të jetë numri dy. Ka shumë interesa aty. Mos kujtoni se është i ndarë Basha nga kjo tepsi jo, ka pjesën e tij aty.

Më shumë

spot_img
spot_img