Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Gazetarët e quajnë Vojo Kushin ‘atentator’, Ilir Meta nxehet dhe bërtet: PATRIOT, I JASHTËZAKONSHËM…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7b3008720eb8b37eec13fd9a1dbe70c7

Dekorimet e presidentit Meta ndaj figurave historike të vendi tonë kanë ngjallur debate dhe replika mes tij dhe mazhorancës parlamentare.

Kjo temë u hap edhe në studione Syri Tv, ku gazetarët e quajtën Vojo Kushin me termin “atentator”, por kjo nuk i ka pëlqyer presidentit Ilir Meta.

Ai ka ngritur zërin dhe është shprehur se Vojo Kushi ishte një patriot i jashtëzakonshëm.

Gazetari: Vojo Kushi ishte atentator, si Avni Rustemi

Ilir Meta me zë të lartë: Patriot, i jashtëzakonshëm. Bëri një akt individual që 17-18 vjeç. e ndaluan dhe i thanë “thuaj që të ka dërguar Greqia”, nuk pranoi. I thanë “thuaji që të ka dërrguar Bashkimi Sovjetik që të falim jetën”. Jo, tha , e bëra për Shqipërinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img