Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Gaz Bardhi i lexoi emrin, delegati i përgjigjet në Facebook: Unë kam qenë vetëm në Kuvendin për shkarkimin e Lulzim Bashës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi, lexoi sot emrat e delegatëve pjesëmarrës në takimin e 18 dhjetorit në Pallatin e Kongreseve, shkruan newsbomb.al. Mirëpo disa orë pas konferencës së Bardhit ka ardhur dhe përgënjeshtrimi i parë.

Ilir Dervishi, delegat i PD thotë se nuk ka marrë pjesë në Kuvendin e 18 dhjetorit siç pohoi sot Bardhi, por ka marrë pjesë në atë të 11 dhjetorit të thirrur nga Sali Berisha, për shkarkimin e kryetarit aktual të Partisë, Lulzim Basha.

Postimi i plotë i Ilir Dervishit:

Sqarim për demokratët e Krujës dhe të gjithë miqtë e mi..!

Sot nga selia e Partisë Demokratike më është përmendur emri nga dy deputetë si pjesëmarrës në mitingun e datës 18 dhjetor.

Dua të sqaroj se unë kam marrë pjesë në të vetmin kuvend legjitim, atë të 11 dhjetorit i thirrur nga delegatët, dhe me 18 dhjetor kam qenë pjesë e proçesit të referendumit në grupin e punës së degës së Krujës.

Ngjashmëria ime e emrit me një funksionar tjetër të PD nuk ka të bëjë me mua si individ, dhe dua të përgënjështroj përdorimin e emrit tim, përkushtimi im është në zbatim të vullnetit të demokratëve krutanë dhe shqiptarë për një PD: #MëTëBashkuar #MëTëFortë #MëTëHapur

Screenshot 1 32
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img