Hapësire reklamuese

Aktualitet

Gati prishjet e godinave në krah të Teatrit Kombëtar

Shkruar nga Newsbomb

Nesër (të hënën), pritet që fadromat të prishin gjithë ato objekte që kanë zënë hapësirën në krah të teatrit kombëtar.

Lajmin e jep vetë këshilltari i kryeministrit Artan Shreli duke e shoqëruar edhe me një foto pikërisht nga vendi i ngjarjes në Tiranë”. “Këto dy ditë fillon prishja dhe pastrami i çmendurisë dhe budallallëkut që kishin zënë vend, prej vitesh të tëra, në mes të Tiranës”.

Ndërkohë duket që jo vetëm godina e teatrit por edhe zona përreth do të kalojë në një proces të gjatë restaurimi.

Qeveria ka ndërmarrë kohët e fundit një varg masash për lirimin e hapësirave publike, ndërkohë që shumë prej ministrive kanë marrë më shumë hapësira dhe gjelbërim. Përveçse, kanë ndryshuar edhe vendet se ku kanë qenë më parë. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese