Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gati për verën?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Baloni Gastrik, mënyra më efikase jo-kirurgjikale për rënien në peshë.

• Procedura zgjat 30 minuta.

• Humbja totale e peshës së tepërt varion nga 30% në 47%.

• Baloni Gastrik qëndron në stomak deri në 12 muaj.

Nga data 15 maj deri më 15 qershor, në Spitalin Amerikan procedura e balonit gastrik do të ofrohet me çmimin preferencial 1850 Euro.

Kjo procedurë jokirugjikale konsiston në vendosjen e një tullumbaceje silikoni në stomak e cila ndihmon në rënien në peshë pasi bën të mundur kufizimin e sasisë së ushqimit që konsumoni dhe ju ndjeheni të ngopur.

Kjo procedurë është një zgjedhje optimale për personat që kanë probleme me peshën, ndërkohë që dietat dhe stërvitja nuk kanë funksionuar.

Teste laboratorike dhe ekzaminime mjekësore janë të nevojshme përpara kryerje së kësaj procedure.

Baloni Gastrik ndihmon në një rënie të konsiderueshme në peshë. Rreth 7% deri në 15% rënie e peshës trupore është tipike në gjashtë muajt e parë pas vendosjes së balonit gastrik. Humbja totale e peshës së tepërt varion nga 30% në 47%.

Për më shumë informacion ose vizitë me mjekët tanë kontaktoni në 042357535 ose klikoni në: rezervime.spitaliamerikan.com

Spitali Amerikan, përqafoje jetën!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img