Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Gati për Shqipërinë”, Rama zbulon sa persona kanë aplikuar: Nga nesër të interesuarit do marrin përgjigje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama thotë se 349 aplikime janë bërë deri më tani për nismën “Gati për Shqipërinë”, të cilët duan të kontribojnë në mandatin e tretë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se të gjitë të interesuarit duke nisur nga nesër do të marrin informacion, në lidhje me ditën dhe orën e komunikimit të drejtëpërdrejtë në distancë – online zoom – me Kryeministrin e me grupin e punës për këtë nisëm.

Postimi i plotë i Ramës:

349 SHPREHJE INTERESI deri mbrëmë janë një shifër e papritur në një kohë relativisht kaq të shkurtër. Ato ndahen në tre kategori kryesore:

• Kontributorë të gatshëm nga jashtë vendit, në mbështetje të reformave e të programeve të Mandatit të Tretë sipas fushave

• Kontributorë të gatshëm të kthehen nga jashtë, për t’u angazhuar krah qeverisë në Mandatin e Tretë

• Kontributorë të gatshëm brenda vendit, që duan të na bashkohen në përpjekjet e Mandatit të Tretë

Me një FALEMINDERIT të madh, i lajmërojmë të gjithë të interesuarit se duke nisur nga nesër, do të marrin njoftimin për ditën dhe orën e komunikimit të drejtëpërdrejtë në distancë – online zoom – me Kryeministrin e me grupin e punës për këtë nisëm.

Ndërkohë ftesa mbetet e hapur në vazhdim për këdo tjetër përmes adresës

[email protected]

Me konsideratat më të larta,

Zyra e Koordinimit të nismës “Gati për Shqipërinë”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img