Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

“Garë model për Portin e ri të Durrësit”, Balluku publikon 5 projektet: Kompani me eksperiencë ndërkombëtare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pesë kompani janë në garë për projektin e Portit të ri industrial të Durrësit, nga 16 që morën pjesë.

Ministrja e Infrastukturës, Belinda Balluku thotë se gara ka qenë model, ndërsa projekti i detajuar do të shfaqet i plotë 6 muaj pas firmosjes së kontratës me kompaninë fituese.

“Një garë ndërkombëtare model “Porti i Ri i Durrësit”

5 kompani ndërkombëtare të përzgjedhura nga 14 që morën pjesë në garë. Kompani ekselence me eksperiencë ndërkombëtare në fushën portuale dhe më gjerë në infrastrukturë. Projekti i detajuar nga kompania fituese dorëzohet 6 muaj pas firmosjes së kontratës, për t’i hapur rrugën garës së re ndërkombëtare për ndërtimin e portit”, shprehet ministrja Balluku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img