Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Garë e madhe në RTSH, ja cilët janë 20 kandidatët ambiciozë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4e2b750a4a722e3bfa3b8d7e55673798

Përveç Elvira Dones e Petrit Malajt, në garën përt RTSH-në do të konkurojnë edhe platformat e 18 personazheve të tjerë të njohur të jetës publike.

Mes tyre janë: Artur Zheji, Zana Çela, Mirela Oktrova, Elton Metaj, Thoma Gëllçi,  Ilir Yzeiri, Tomi Nakuçi, Sokol Terihati, Skendi Drenova, Artan Mullai, Anila Varfi, Artur Bejzade, Ilir Sinanaj, Kleard Duraj, Laureta Roshi, Juliana Sinanaj, Miranda Lili dhe Manuela Kotini.

Të gjithë kanë dorëzuar dje,në afatin e fundit, platformat e tyre në garën për postin e drejtorit të Përgjithshëm të RTSH-së.

Të gjithë do të kenë nga një seancë dëgjimore para Këshillit Drejtues të RTSH. Së pari  do të bëhet një seleksionim, ku platformat më të mira do të kalojnë në përzgjedhjen përfundimtare.

Numri i personazheve që garojnë për postin e drejtorit të Përgjithshëm është i lartë, 20. Por a do të sjellë kjo garë kandidaturën cilësore që i duhet RTSH-së?!

 

Lexo Edhe:

Petrit Malaj, në garë me Elvira Dones për postin e drejtorit të Pergjithshëm në RTSH

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img