Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Gara për SPAK, Arta Marku takim me ish-prokuroren Speciale të Kroacisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

fcfebd125605a03c6d030f1f13092efc

Prokurorja e Përgjithshëm Arta Marku takoi ditën e sotme ish-prokuroren Speciale të Kroacisë Tamara Laptos.

Në fokus të bisedimeve ishte rëndësia që ka përzgjedhja e prokurorëve, të cilët do të bëhen pjesë e SPAK-ut, si prokurorë me cilësi të larta morale dhe profesionale.

Gjatë këtij takimi Marku dhe Laptos biseduan gjithashtu edhe për rëndësinë e bashkëpunimit në këtë periudhë kalimtare deri në krjimin e SPAK-ut, duke theksuar se për të luftuar krimin nuk mund të presim.

Më shumë

spot_img