Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Gara në Gjykatën Kushtetuese, ja cilët janë 4 kandidatët (RAPORTI-RENDITJA E PIKËZUAR)  

spot_img

Lajme të ngjashëm

585245ae9ded38c154e8bfb34eb3b049

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) përpiloi listën përfundimtare me 4 kandidatët për vendin e dytë vakant në Gjykatën Kushtetuese pas përfundimit të mandatit të Altina Xhoxhajt.

Në raportin me 10 faqe, KED ka kryer pikëzimin e 4 kandidatëve të parë nga 13 në total.

KED me vendimin nr.132 të 21 shtatorit 2019, ka miratuar listën përfundimtare të kandidatëve për vendin vakant në Gjykatës Kushtetuese, vakancë e shpallur nga Presidenti i Republikës në 4 mars 2019.

Sipas kritereve të vendosura nga ky organ, renditja përfundimtare është:
1-Arta Vorpsi – 89.642 pikë
2- Fiona Papajorgji – 88.785 pikë
3-Elsa Toska – 85.428 pikë
4-Marsida Xhaferllari – 82.000 pikë

Raporti është shqyrtuar dhe miratuar me vendimin nr.133 të të njëjtës ditë.

5.jpg
6.jpg
7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg
11.jpg

12.jpg
13.jpg
14.jpg

Më shumë

spot_img