Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

“Gangsterët” më thyen dhëmbët”, dy vite në arrati pasi u kap me kanabis, arrestohet shqiptari në Angli: Më detyruan të punoja në fermë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar, i cili punonte në një fermë kanabisi ka rrëfyer në Gjykatë se si ja theu dhëmbët njëri prej “ të fortëve”, i cili sipas tij e detyroi të punonte në fabrikën e drogës.

Bëhet fjalë për 30 vjeçarin shqiptar Mateo Dedej, i cili u kap në flagrancë në Londër në 22 qershor 2020, duke i shitur kanabis një blerësi. 

I riu kishte 16 thasë me kanabis në makinë, ndëra dy do t’ia shiste klientit të tij. Gjatë kontrollit oficerët i gjetën shqiptarit edhe disa para kesh në xhep.

Policia e la të lirë, me detyrim paraqitje, por kur ai nuk u paraqit në Gjykatë në tetor 2020, u lëshua një urdhër arresti për të dhe u kap në maj të këtij viti.

Ai u deklarua fajtor në Gjykatë për posedim të lëndëve narkotike me qëllim furnizimin me kanabis, posedim kokaine dhe prodhim kanabisi. 

Më shumë


spot_img
spot_img