Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Gafat e Bashës nuk kanë fund, në Gjirokastër ngatërron vendin ku ka lindur Musine Kokalari, e korrigjon gruaja që e shoqëronte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ef41a3b53f1475d7022d313a30dab2b5

Kryetari i Partisë Demokratike dhe gafat duket se janë një binom i pandashëm.

Pak ditë më parë Basha ngatërroi datën e përfundimit të pelegrinazhit në Kishën e Laçit, ndërkohë që ditën e sotme gjatë një vizite në Gjirokastër, ka ngatërruar vendlindjen e Musine Kokalarit.

Gjatë vizitës në shtëpinë e Kokalarëve, Basha tha se Musine Kokalari kishte lindur aty, por menjëherë u korrigjua nga gruaja që e shoqëronte, që i tha kryedemokratit se vendlindja e Musine Kokalarit është Adana në Turqi.

Basha: Musine Kokalari ka lindur këtu, këtu ka lindur, këtu është rritur.

Shoqëruesja: Jo, Musine Kokalari ka lindur në Adana

Basha: Po, po e vërtetë, ka lindur në Turqi. Musine Kokalari do ngrihet në piedestal, qeveria e la shtëpinë në pluhurin e harresës. Musine Kokalari është simbol i qëndresës dhe i papërkulshmërisë.

Më shumë

spot_img
spot_img