Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Gafa e policisë holandeze: Arrestuan tifozin e “Formula 1” pasi e ngatërruan me bosin e Cosa Nostra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tifoz i Formula 1 nga Liverpool është arrestuar në Holandë pasi u ngatërrua nga efektivët me një bos mafioz.

Sipas mediave të huaja mësohet se policia besonte se 54-vjeçari, Mark L, ishte zoti Sicilian i krimit Matteto Messina Denaro.

Menjëherë ai u kap nga efektivët të cilët ia lidhën sytë dhe e dërguan në Hagë.

Prokurorët thanë se burri, i cili ishte në vend për të parë Çmimin e Madh të Holandës, u lirua më vonë.

Denaro, akuzohet për shpërthimet e ndodhura në vitin 1993 ku mbetën të vrarë 10 persona dhe u plagosën 93 të tjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img