Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Gafa e ish-kryeministrit Berisha, prangos ish-përgjegjësin e Anti-kontrabandës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dba9c618a1bd4e71f11193b802a6d4e9

Sali Berisha jo më larg se dje bëri me dije një arrestim të bujshëm në Itali duke thënë se ish-përgjegjësi i ant-kontrabandës Ervin Kaja kishte rënë në prangat e policisë për trafik kokainepor në fakt e vërteta rezulton të jetë ndryshe. Bëhet fjalë për një tjetër person. I arrestuari është Ervin Kajo ( jo Ervin Kaja) dhe është 31 vjeç nga Kavaja. Një gjë të tillë e ka zbuluar gazeta TemA e cila ka kontaktuar me ish –drejtorin e antikontrabandës Ervin Kaja i cili i ka thënë gazetës se ndodhet në Shqipëri dhe ka dhënë vullnetarisht orëheqjen më 17 mars pasi nuk kishte specializimin e duhur.

sh-kryeministri Sali Berisha ka bërë një status ditën e djeshme, duke thënë se ish-përgjegjësi i sektorit të anti-kontrabandës, Ervin Kaja, është arrestuar në Itali për trafik kokaine.

“Lajmi i publikuar nga Berisha më ka shqetësuar mua dhe familjen time. Unë jam i qetë në shtëpinë time, ndërkohë që Berisha thotë se më kanë arrestuar në Itali. U përpoqa të komunikoja me të, i nisa dhe foto, por Berisha nuk e përgënjeshtron atë që ka shkruajtur”, ka thënë  Kaja për gazetën TemA. Kaja aktualisht jeton  në Vlorë.

Lexo edhe: Ish zyrtari i antikontrabandës, arrestohet në Itali për drogë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img