Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Gafa e Fate Velaj: Italia nuk është në Bashkimin Europian (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Socialiste në Vlorë, Fate Velaj, ka bërë një gafë të madhe gjatë debatit në një emision, duke deklaruar se Italia nuk është në Bashkimin Europian.

Debati me deputetin Dashamir Shehi:

“Si do ulet ky (Xhafaj) me ministrin e Italisë, se me Italinë e kemi punën e drogës ne”, tha Shehi.

Ndërsa Velaj iu përgjigj: “Po pse, meqë Italia është jashtë BE-së, ata (Belgjika dhe Holanda) nuk kanë solidaritet me njëri-tjetrin?”.

Ndër të tjeta në emision Velaj e ka quajtur Vlorën si “qyteti i indipendencës”.

Fate Velaj ka qenë për disa kohë këshilltar i kryeministrit Edi Rama ndërsa në Vjenë është dekoruar me “Kryqi i Kalorësit të Shkallës I”. Në media kanë qarkulluar zëra se Velaj ka diplomë nga universiteti “Kristal”.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img