Hapësire reklamuese

Social Bomb

Gafa e Fahri Balliut, i bën SHBA-të me 52 shtete dhe propozon që Shqipëria të bëhet e 53-ta

Shkruar nga Newsbomb

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë 50, po aq janë edhe yjet në flamurin amerikan. Por botuesi Fahri Balliu, e di se janë 52.

I ftuar në emisionin e Sokol Ballës, Top Story, Balliu, pas sulmeve që i bëri ambasadorit amerikan Donald Lu, bëri edhe një gafë teksa propozoi se Shqipëria duhet të bëhet shteti i 53-të i SHBA-ve.

“Jam dakort që Shqipëria të bëhet ylli i 53-të në flamurin amerikan”, tha me ironi Balliu, duke treguar njëkohësisht se s'di nga sa shtete përbëhet SHBA.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese