G 20-ta pritet me protesta të dhunshme në Hamburg

Publikuar tek: bota, më 20:12 06-07-2017 G 20-ta pritet me protesta të dhunshme në Hamburg

E gjitha vëmendja e botës është përqëndruar në Hamburg të Gjermanisë, për disa ditë në këtë qytet do të mblidhet një nga organizmat më të mëdhenj botëror siç është G20-ta.

 Por ardhja e  krerëve më të fuqishëm në mbarë botën është duke u pritur me protesta të fuqishme që nuk pranojnë të hapin rrugën ku do të kalojnë eskortat e zyrtarve të lartë. 

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë të cilët së bashku me zjarrfikëset kanë hedhur ujë mbi protestuesit që të largohen nga rruga. Raportimet e medieve botërore flasin për disa të plagosur dhe për mundësinë e të vdekurve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusia zgjat sanksionet për Shqipërinë, këto janë degët që e pësojnë më shumë
Konflikti, Kroacia dhe Sllovenia përplasen për kufirin »
Article Logic
Execution time: 0.020892858505249
array(1) { ["section"]=> string(55) "g-20-ta-pritet-me-protesta-te-dhunshme-ne-hamburg-85282" }