Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Fyerjet ndaj Brahos, mazhoranca kërkon përjashtimin e Flamur Nokës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9a12c403a255fc2022e1862378d8dadf

Edhe mbledhja e Komisionit Hetimor për pajisjen e përgjimit është zhvilluar me debate të ashpra mes deputetëve të mazhorancës dhe atij demokrat Flamur Noka.

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu ka bërë të ditur se mazhoranca do të kërkojë përjashtimin e Nokës nga Kuvendi për fyerjet e bëra ndaj kryetarit të Komisionit të Sigurisë, Spartak Brahos.

Ndaj Nokës është vendosur një tjetër dënim, me 10 përjashtim nga Kuvendi, për shkak se bllokoi foltoren në seancën e kaluar, ndërkohë që i shtohet edhe kjo kërkesë e dytë nga mazhoranca.

Noka është kryetari i Komisionit Hetimor për pajisjen e përgjimit, ndërsa është munduar të justifikojë sjelljen tij, por mazhoranca ka braktisur mbledhjen.

Lexo edhe: Video e sherrit, Noka i përplas letrat pëpara fytyrës dhe largohet duke fyer Brahon

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img