Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Futën në fugon 36-vjeçarin që përdhunoi gjyshen, por lejuan gazetarët ta pyesnin, pezullohen 3 efektivë të policisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7fab771344a05659e63019a8d9c5dc4e

Tre efektivë të policisë së Drejtorisë Vendore të Fierit, T. K., F. G. dhe G. Ç., janë pezulluar nga detyra pasi kanë lejuar qytetarët dhe gazetarët që ta pyesnin atë gjatë kohës që ishte në makinë.

Ata e kishin shoqëruar dhe futur brenda në automjetin e policisë, ndërkohë që ai ka folur për mediat, duke thënë se e gjitha ishte një lojë e babait të tij, dhe akuzat për dhunë dhe përdhunim nuk ishin të vërteta.

“Efektivët, në kundërshtim me procedurat standarde të punës, duke shpërdoruar detyrën kanë lejuar qytetarë e gazetarë të bisedonin dhe ta pyesnin shtetasin e ndaluar brenda automjetit të Policisë”, thotë policia.

Screenshot_5_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img