Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Futbolli në zi, forcat e armatosura izraelite vrasin sulmuesin më të mirë të ekipit

Lajme të ngjashëm

Futbolli është tronditur nga lajmi për vrasjen e lojtarit palestinez, Atef Daragmah i cili ishte dhe një nga golashënuesit më të mirë të ligës.

Lajmin për vrasjen e futbollistit, është bërë me dije nga vetë Ministria e Shëndetësisë palestineze. Mediat e shumta europiane kanë njoftuar për vrasjen e lojtarit nga ushtarët izraelit, duke e cilësuar si një ngjarje të rëndë për botën e futbollit.

23 vjeçari që bënte pjesë në ekipin e Thaqafi Tulkarem, bëhet me dijë që është qëlluar disa herë pas shpine.


Më shumë