Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Fushatë në Shqipëri për kandidatin e VV-së, Albin Kurtit i dalin kundër mbështetësit e tij: Votën ta kemi dhënë të merresh me Kosovën, rregullo njëherë punët këtej

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, prej disa ditësh është angazhuar personalisht në mbështetje të kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri për zgjedhjet e 25 prillit.

AI përmes një postimi në rrjetet sociale tregoi se kishte zhvilluar një takim virtual me kandidatë të Vetëvendosjes në Shqipëri dhe me komunitetin shqiptar në Itali.

Por komentet në postimin e tij nuk ishin shumë pozitive, pasi qytetarët kosovarë i kanë ëkrkuar që të merret fillimisht me punët e Kosovës dhe më pas me ato të Shqipërisë.

“Z.kryeminister, voten ta kemi dhene me u marr me Kosovem, e kur ti ndreqim senet knejpari dalim edhe kah Shqipnia pastaj”, shkruan një prej komentuesve.

Screenshot 38 7
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img