Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Fushata e PS në Lushnjë, “Shtëpia e Lirisë” sulmon Taulant Ballën: Ka dalë në mbështetje të Lulzim Bashës, kjo është aleanca e pazareve

Lajme të ngjashëm

Koalicioni “Shtëpia e Lirisë” sulmon kreun e grupit të PS Taulant Balla, duke thënë se ai ka dalë hapur në mbështetje të Lulzim Bashës. Sipas grupi të Berishës, kjo është aleanca e pazareve me “Fraksionin e Vulës”.

“Edi Rama dhe Taulant Balla kanë dalë hapur sot në mbështetje të  Lulzim Bashës, duke bërë fushatë pro tij në Lushnjë. Balla deklaroi publikisht atë që deri dje mbahej e fshehur: aleancën e pazareve me Fraksionin e Vulës.

Për çdo demokrat në Lushnjë dhe në të gjithë Shqipërinë, ka qenë e qartë prej kohësh se Basha e kishte lënë peng PD-në dhe opozitën në duart e Edi Ramës. Opozita e vërtetë, Shtëpia e madhe e Lirisë që ka ndezur kudo shpresën dhe besimin, i ka detyruar pazarxhinjtë që tashmë të dalin hapur.

Prandaj më 6 Mars të votojmë për t’i rikthyer Shqipërisë opozitën e vërtetë dhe shqiptarëve, shpresën! #shtepiaelirise”, thuhet në deklaratën e “Shtëpisë së Lirisë”.


Më shumë