Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Fushata e përgjakur politike, Meta “gjen fajtorin”: Burimi i tensionit është Rama! Patronazhistët marrin të dhënat shtetërore dhe…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka folur mbrëmjen e sotme për situatën e tensionuar në Elbasan, ku tha se burimi i tensionit sipas tij është kryeministri Edi Rama.

Kreu i Shtetit u shpreh se Rama është i tmerruar nga zgjedhjet e lira e të ndershme, duke shtuar se ai kërkon ti manimpulojë edhe në nivel kombëtar.

albsig

Më tej Meta foli edhe për patronazhistët, për të cilët tha se janë shantazhues politikë dhe se marrin të dhëna shtetërore për të shantazhuar qytetarët.

Pyetje: Fushata e përgjakur politike, mund të thellohet?

Meta: Situata është përshkallëzuar në mëyrë të patolerueshme, dhe dihet se burimi i tensionit është vetëm një, është arroganca e kryeministrit në detyrë, Edi Rama, i cili  tmerruar nga zgjedhjet e lira dhe të ndershme, është një institucion që nuk ekziston më në PS që kjo qenë model dikur në këtë drejtim. Ai dëshiron që ta asgjesojë po ta kthejë në diçka formale, fiktive dhe të manipuluar edhe në nivel kombëtar. Dhe ne kemi eksperienca mjaft të hidhura që nga zgedhjet e 4 viteve më parë me zgjedhjet e Shijakut apo të Dibrës, të cilat bllokuan jo vetëm integrimin europian, por kanë futur vendin në një krizë të thellë . Dihet se ato janë kushti kryesor për hapjen e negociatave të Shqipërisë në BE.

Pyetje: Publikimi i të dhënave, kontroll i qytetarëve?

Meta: Ai synon atë gjë. Ai e tha dhe vetë se patronazhistët dinë çdo gjo për ju. Patronazhistët nuk kanë për detyrë të marrin të dhëna shtetërore dhe ti përdorin për shantazhe politike.  Patronazhistët janë shantazhues  të kohëve tona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img