'Furtunë' shkarkimesh, Putin 'i vë fshesën' 11 zyrtarëve të lartë

Publikuar tek: bota, më 07:00 09-02-2019 'Furtunë' shkarkimesh, Putin 'i vë fshesën' 11 zyrtarëve të lartë

Presidenti rus,Vladimir Putin, shkarkoi njëmbëdhjetë zyrtarë të lartë ushtarakë që mbanin poste qeveritare.

Dekreti i bërë publik të premten thotë se Putin i ka zëvendësuar nëntë gjeneralë dhe dy kolonelë, të cilët mbanin poste të nivelit të lartë në Komitetin Hetimor dhe në Ministrinë e Brendshme dhe atë të Emergjencës.

Zyrtarët e shkarkuar përfshijnë gjeneralin Sergei Solopov, shef i drejtorisë për parandalimin e korrupsionit në forcën policore të Moskës

Dekreti nuk jep asnjë aryse për shkarkimet.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja mes shefit të Amazon dhe National Inquirer, në fokus të medias
Viti i ri kinez, myslimanët detyrohen të konsumojnë mish derri dhe alkool »
Article Logic
Execution time: 0.011347055435181
array(1) { ["section"]=> string(67) "furtune-shkarkimesh-putin-i-ve-fshesen-11-zyrtareve-te-larte-152101" }