Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Furtunë e madhe në Stamboll: Era shkul çatitë dhe rrëzon pemë, 2 të vdekur dhe shumë të plagosur (VIdeo)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona kanë humbur jetën dhe të paktën 8 të tjerë janë plagosur pasi stuhi me erë të fortë ka përfshirë Stambollin.

Dhjetra ndërtesa kanë mbetur pa çati, pasi era i ka shkulur si të ishin prej letre. Gjithashtu raportohet për rrëzimin e dhjetra pemëve, ndërsa janë përmbysur edhe kamionë përgjatë rrugës.

Një nënë ka humbur jetën pasi u ngjit katin e sipërm të ndërtesës për të shpëtuar fëmijën e saj, raportojnë mediat vendase.

Në Çatalca, era e fortë ka rrëzuar kullën e orës të ndërtuar pranë një mbikalimi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img