Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Furnizonte me kokainë qytetin ku banonte, arrestohet 27 vjeçari shqiptar në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 27 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia italiane, banues në Rimini, pasi ky i fundit akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike, kryesisht kokainë.

Autoritetet kanë zbuluar se i riu shqiptar udhëtonte me mjetin e tij rregullisht drejt zonës së Romagnas, ku dyshohet se ai furnizohej me lëndën narkotike dhe më pas e shiste atë.

Gjatë një kontrolli në mjetin e tij, karabinierët zbuluan rreth 7 gramë kokainë dhe vërtetuan dyshimet për udhëtimet e tij për furnzimin me lëndën narkotike, duke e arrestuar këtë të fundit. Shqiptari u dëbua me 10 muaj burg dhe 2000 euro gjobë.

Më shumë


spot_img

spot_img