Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Furnizonin me drogë Italinë, Malin e Zi dhe Spanjën, EMRAT: Këta janë 28 shqiptarët e arrestuar sot nga SPAK dhe oficerët e Antimafias italiane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një operacion i madh që lidhet me luftën kundër drogës, korrupsionit dhe pastrimit të parave është koordinuar nga sektori i Antimafias në Itali dhe është shtrirë në disa shtete, mes tyre Shqipëria. Bëhet fjalë për një grup që merrej me trafikun e ndërkombëtar të drogës, nga Shqipëria, në Itali, Malin e Zi dhe Spanjë.

Sipas Prokurorisë Speciale SPAK, droga nëse do të hidhej në treg do të kapte vlerën e 55 milionë eurove.

Vladimir Mara dhe Dritan Prençi, mësohet se janë dy nga prokurorët shqiptarë që kanë marrë pjesë në operacionin ndërkombëtar të drogës që u finalizua sot, shkruan newsbomb.al. Prokurori shqiptar tha se janë sekuestruar në total 6 ton drogë, e llojeve hashash, kokainë dhe heroinë, ndërsa janë lëshuar masa sigurimi për 80 persona.

Lexo edhe: Drogë me vlerë 55 milion euro, SPAK zbardh operacionin me Antimafian: 38 të arrestuar, në pranga zyrtarë të lartë policie dhe 1 prokuror

Vetëm sot janë arrestuar 28 persona, zyrtarë të lartë të policisë, policë, administratorë lokalë dhe prokurorë. 10 prej këtyre, janë arrestuar më parë. Më poshtë, po sjellim emrat e të gjithë personave të arrestuar në Shqipëri në kuadër të operacionit “SHPIRTI”.

28 personat e arrestuar në kuadër të operacionit “SHPIRTI”

 1. Geri Zylyftari
 2. Erind Zylyftari
 3. Arjan Zylyftari
 4. Artur Krasniqi
 5. Ilirjan Balla
 6. Maksim Sota
 7. Festim Lelaj
 8. Shkelzen Daci
 9. Eltjon Bregasi
 10. Paul (Agustin) Deda
 11. Hekuran Marku
 12. Hamid Seferi
 13. Leonidha Sejdiaj
 14. Ilir Gaba
 15. Luan zylyftari
 16. Cezar Gjomemo
 17. Saimir Kurti
 18. Malton Lleshi
 19. Erind Hysomemaj
 20. Klajdi (Ademi) Hysomemaj
 21. Toni (Elton) Kushi
 22. Erion Hoxhara
 23. Shkelzen Kamberi
 24. Bernard Tahiraj
 25. Matenglen Caci
 26. Aleks Memaj
 27. Jovan Memaj
 28. Aleksander Neco

10 urdhër-arrestet e ekzekutuara më parë:

 1. Jovan Memaj
 2. Benard Tahiraj
 3. Erjon Hoxhara
 4. Malton Lleshi
 5. Shkëlzen Daci
 6. Eltjon Bregasi
 7. Paul (Agustin) Deda
 8. Hekuran Marku
 9. Hamid Seferi
 10. Leonidha Sejdiaj
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img