Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Die
40 °
Hën
38 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
35 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Furnizonin me drogë Italinë, Malin e Zi dhe Spanjën, dalin sot para GJKKO 28 të arrestuarit e SPAK

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

28 personat e arrestuar pak ditë më parë ditën e sotme do të njihen me masën e sigurisë.

Bëhet me dije se të akuzuarit e këtij operacioni, prokurori Maksim Sota, Iliriajn Balla dhe  Artur Krasniqi që akuzohen për shpërdorim detyre dhe janë aktualisht me masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Mësohet se ata kanë kërkuar moskompetencë të gjykimit nga Gjykata e Posaçme dhe transferim të çështjes në gjykatën kompetente. Kërkesa është rrëzuar nga gjyqtarja.

Kujtojmë që dy ditë më parë një operacion i madh që lidhet me luftën kundër drogës, korrupsionit dhe pastrimit të parave është koordinuar nga sektori i Antimafias në Itali dhe është shtrirë në disa shtete, mes tyre Shqipëria. Bëhet fjalë për një grup që merrej me trafikun e ndërkombëtar të drogës, nga Shqipëria, në Itali, Malin e Zi dhe Spanjë.

28 persona u arrestuan, mes tyre zyrtarë të lartë të policisë, policë, administratorë lokalë dhe prokurorë. 10 prej këtyre, janë arrestuar më parë.

Më poshtë, po risjellim emrat e të gjithë personave të arrestuar në Shqipëri në kuadër të operacionit “SHPIRTI”.

28 personat e arrestuar në kuadër të operacionit “SHPIRTI”

Geri Zylyftari

Erind Zylyftari

Arjan Zylyftari

Artur Krasniqi

Ilirjan Balla

Maksim Sota

Festim Lelaj

Shkelzen Daci

Eltjon Bregasi

Paul (Agustin) Deda

Hekuran Marku

Hamid Seferi

Leonidha Sejdiaj

Ilir Gaba

Luan zylyftari

Cezar Gjomemo

Saimir Kurti

Malton Lleshi

Erind Hysomemaj

Klajdi (Ademi) Hysomemaj

Toni (Elton) Kushi

Erion Hoxhara

Shkelzen Kamberi

Bernard Tahiraj

Matenglen Caci

Aleks Memaj

Jovan Memaj

Aleksander Neco

10 urdhër-arrestet e ekzekutuara më parë:

Jovan Memaj

Benard Tahiraj

Erjon Hoxhara

Malton Lleshi

Shkëlzen Daci

Eltjon Bregasi

Paul (Agustin) Deda

Hekuran Marku

Hamid Seferi

Leonidha Sejdia

Më shumë

spot_img
spot_img