Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Furgoni përplaset me “Hunday-in” në Berat, plagoset familja me 4 anëtarë, nisen urgjent në spital (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Berat-Dimal. Një mjet tip furgon është përplasur me një automjet tip “Hunday”.

Burime për mediet bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit “Furgon” është një 30 vjeçar, i identifikuar si  Valter Belishaku dhe Resmi Bilbili është shoferi i mjetit “Hunday”.

Ky i fundit po udhëtonte së bashku me familjen e tij, gruan, djalin dhe vajzën, të cilët mbetën të plagosur dhe u dërguan menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Mësohet se shoferi i Hunday-t është në gjendje të rëndë, ndërsa policia ka shoqëruar shoferin e furgonit,  30-vjeçarin Belishaku.

Në vendngjarje mbërritën menjëherë policia dhe ambulanca të cilët transportuan të plagosurit në spital. 

Më shumë


spot_img
spot_img