Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Furgoni përplas motorrin, dy persona mbeten të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

21265d1dcf3b27f92360715493fb4ce0

Në aksin rrugor Gurrë e Madhe-Kols është regjistruar një aksident pasditen e somte, ku një furgon “Mercedez Benx”, me targa ‘AA 104 JS’,  me drejtues shtetasin Besmir Elezi, është përplasur me një motorr tip “Lifan”, me targa ‘AIP 621’,  me drejtues shtetasin S.P.

Si pasojë e përplasjes, u plagosën rëndë drejtuesi i motorrit dhe pasagjerja nëna e tij, shtetësja me iniciale S.P. Dy të plagosurit janë dërguar për ndihmë mjeksore  më të specializuar drejt spitalit të Traumës Tiranë, jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka arrestuar 31 vjeçarin Elezi për aksidentin, ndërsa ka nisur procedim penal ndaj drejtuesit të motorrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së  Rrethit Gjyqësor Mat, për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”, në ngarkim të shtetasit B.Elezi, dhe për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”, “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt”, (pa leje drejtimi ), në ngarkim të shtetasit S.P, parashikuar nga nenet 290 dhe 291, të Kodit Penal.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img