Fundjavat pa makina, gazetari-Ramës: Mos i fut vetes siklete se janë dhe zgjedhjet, do ta hash…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:27 25-05-2020 Fundjavat pa makina, gazetari-Ramës: Mos i fut vetes siklete se janë dhe zgjedhjet, do ta hash… Xhafo-Rama

Kryeministri Rama propozoi që deri në vitin 2021, të dielat të jenë pa makina.

Ndërkaq gazetari Endri Xhafo i kujton kryeministrit se vitin tjetër janë zgjedhjet dhe ai rrezikon të mbetet në histori.

“Epo ta hash nga e diela! Se ajo i vë vizën gjithë historive me vota, vjedhje votash, koncesione, parajsa fiskale, KED, Gjykatë Kushtetuese, Parlament, pushtet vendor, teatër, stadium, unazë, bulevard, spital, etj.etj. E diela është konkrete! Kush prek të dielën e zhyt bursën e humorit popullor në nivelet më të ulta historike! Nxit një inat të hidhur, në dukje irracional, hakmarrës dhe të shpejtë, që të bën gropën! Mos i fut vetes kësi sikletesh vitin tjetër që janë edhe zgjedhjet, se do ta hash nga e diela! Dhe do të mbetesh në histori për kaq gjë”, shkruan Xhafo!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099048614501953
array(1) { ["section"]=> string(98) "fundjavat-pa-makina-gazetari-rames-mos-i-fut-vetes-siklete-se-jane-dhe-zgjedhjet-do-ta-hash-207706" }