Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Fundjava sjell fluks në Qafë-Thanë, qytetarët zgjedhin bregdetin shqiptar për të pushuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këto ditë të nxehta qershori kanë sjellë dyndje turistësh në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës. Shtetas nga Maqedonia kanë zgjedhur që këtë fundjavë ta kalojnë në bregdetin tonë.

Sipas drejtorisë vendore të Kufirit dhe Migracionit bëhet me dije se fluksi i udhëtarëve ka qenë i lartë gjatë 24 orëve të fundit.

Deri tani janë regjistruar 4251 udhëtare të cilët kanë zjgehdur që të kalojnë përmes pikës së kalimit kufitar të Qafë Thanës drejt vendit tone, ndërkohë që përgjatë dy ditëve nga kjo pikë kanë hyrë 7728 shtetas.

Për shmangien e fluksit puna ka vijuar dhe do vijojë me kapacitet të plotë ndërkohë që sipas kësaj drejtorie bëhet e ditur se ky  fluksi ka qënë më i larti koheve të fundit përderisa numërohen rreth 14 mijë hyrje dalje kësaj fundjave.

Më shumë

spot_img
spot_img