Hapësire reklamuese

Aktualitet

Fundjava me mot të paqëndrueshëm, vranësira dhe reshje në gjithë vendin

Shkruar nga Newsbomb
Fundjava me mot të paqëndrueshëm, vranësira dhe reshje

Ditën e Shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike me mot me kthjellime si dhe vranësira mesatare e kalimtare, kryesisht përgjatë relieveve malore në orët e mesditës, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Ditën e Diel moti do të jetë I paqëndrueshëm si rezultat I periferisë së një qendre të ulët presioni me origjinë verilindore.

Moti do të jetë më intervale kthjellimesh si dhe alternime vranësirash të cilat do të pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe shtrëngata afatshkurtra lokale në pjesën më të madhe të vendit nga orët e mesditës deri në orët e pasdites.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi 1-5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina fiton shpejtësi 7-11m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2ballë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese