Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Fundjava me mot të paqëndrueshëm, të dielën priten edhe reshje shiu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, vendi do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime e gradualisht në mesditë e pasdite vranësirat do të vijnë në dendësim. Gjatë këtyre orëve në zonat malore e kodrinore reshje shiu e shtrëngata.

Edhe të dielën do të vijojë ndikimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Orët e mëngjesit do të jenë kryesisht të kthjellëta por në mesditë e pasdite kryesisht në jug e juglindje parashikohet dendësim vranësirash dhe reshje shiu.

Era do të fryjë kryesisht me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet e gjatë shtrëngatave. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë. Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img