Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Fundjava me mot me diell, për me temperatura të ulta

Lajme të ngjashëm

Fundjava pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme por më të ftohta. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s.

Më shumë