Hapësire reklamuese

Aktualitet

Fundjava me mot me diell dhe temperatura deri në 22°C

Shkruar nga Newsbomb
Fundjava me mot me diell dhe temperatura deri në 22°C

Edhe për këtë fundjavë që sapo ka nisur vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të thata me origjinë perëndimore, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa temperaturat (në mesditë) do të jenë pak gradë më të larta se ato mesatare të periudhës që ndodhemi duke prekur vlerat 21-22 grad celcius.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese