Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Fundi i pandemisë? Përgjigjet Alimehmeti: Fillimi i këtij muaji sjell…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur sërish sot për situatën pandemike në vend dhe rritjen e shifrave të infektimeve me Covid javët e fundit.

Ai u shpreh se ardhja e pranverës do të sjellë fundin e fazës emergjente të pandemisë, duke shtuar se Omicron ka një cikël që zgjat 6 javë.

“Në fazën ku jemi, referuar kurbës së ‘Omicron’, i ngjajmë Britanisë së Madhe në dhjetor të vitit të shkuar. “Omicron” ka një cikël që zgjat 6 javë, që do të thotë, fillimi marsit, pra në pranverë do shikojmë fundin e fazës akute të pandemisë. Aktualisht në vend qarkullojnë “Delta dhe “Omicron”, tha epidemiologu Ilir Alimehmeti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img